Friday December 14th 2018

Dobre okulary? Sklep godny polecenia

Prędzej czy później wzrok słabnie

Okulary korekcyjne to rzecz ważna dla naszego wzroku. O ile oczywiście mamy jakąś wadę wzroku. Znacząca większość z nas, prędzej czy później narzeka na gorszy wzrok. Wtedy przychodzi nam wybrać się do okulisty, który przebada nasz wzrok. Prawdopodobnie wykaże nam wadę i skieruje do salonu optycznego, po okulary korekcyjne. Okulary sklep optyczny ma nie za tanie, ale zawsze można na miejscu przymierzyć kilka modeli i zdecydować które chcemy zakupić. Pracownik salonu optycznego powinien wykorzystać swoją wiedzą na to, aby pomóc nam wybrać odpowiedni model. Na pewno zapyta nas tez o to, jakie szkła chcemy. Do wyboru będziemy mieli między innymi zwykłe czy antyrefleksyjnymi. Od nas jedynie (albo aż) zależy wybór oprawek.

 

Wybór oprawek

okulary sklep internetowy bądź salonTa czynność często przyprawia o ból głowy. Mamy przed sobą dziesiątki, albo nawet setki różnych modeli i musimy zdecydować się na jedne. Problem w tym, że będziemy je nosić przez następnych kilkanaście miesięcy – do momentu, aż nie zniszczeją. Wygląd powinniśmy dostosować do wyglądu naszej twarzy. Do twarzy okrągłej, najlepiej pasować będą prostokątne okulary. Zaostrzą one rysy twarzy, przez co optycznie nie będzie sprawiała wrażenia okrągłej. Z kolei do twarzy, która ma bardziej uwydatnione rysy, dobre będą okulary owalne, bądź okrągłe. Te złagodzą rysy, dając lepszy efekt wizualny. Okulary sklep ma w różnych kształtach, różnych markach oraz o różnym przeznaczeniu. Od kultowych okrągłych „lenonek”, do kształtem opływowych, sportowych i ochronnych. Okulary korekcyjne to wybór na długi czas.

 

Okulary sklep online czy salon?

W sklepach internetowych okulary są przedmiotem tańszym, niż ma to miejsce w salonach optycznych. Optycy oferują jednak możliwość przymierzenia i dopasowania okularów. Możemy przeglądać się w lustrze i prosić o pomoc, a to spora zaleta, której nie doświadczymy, kupując online. Dobrym rozwiązaniem będzie połączenie salonu z optykiem. Najpierw upatrzmy sobie dokładnie symbol modelu okularów, a później sprawdźmy, za ile można je kupić w sklepach internetowych, bądź na witrynach optyków. Sklepy www renomowanych optyków są o wiele lepsze, ponieważ oferują oni również oprócz samych oprawek, dobieranie szkieł.

Pages

Interesting Sites

    Archives