Friday December 14th 2018

Praliny czekoladowe – zdrowy sposób na dietę?


Pralinki? Zdrowym sposobem na dietę? Ale jak to? Otóż odpowiedź jest bardzo prosta – nie pomagają nam w chudnięciu bezpośrednio, ale pośrednio wpływają na to, że utrzymujemy się w diecie. Dlaczego warto raz na jakiś czas jeść praliny czekoladowe podczas diety? Na to pytanie odpowiem Wam w tym wpisie.

Praliny czekoladowe są świetnym sposobem na utrzymanie diety

Należy jednak pamiętać o jednym – musimy robić to w odpowiedni sposób. Jeżeli aktywnie ćwiczycie, i staracie się przestrzegać zasad nałożonej na siebie ścisłej diety, to na sto procent wiecie, czym jest tak zwany „cheat day”, czyli rzecz, która u sportowców, kulturystów oraz ogólnie u ludzi dbających o własne zdrowie jest rzeczą bardzo popularną, praktycznie obowiązkową.

Czym jest cheat day – dla osób, które nie wiedzą.

Jeżeli wiecie, czym jest cheat day to śmiało możecie przejść do dalszej części tego wpisu. Jednak jeżeli nie – to warto jest się z tym zapoznać. Otóż cheat day to dzień, który organizuje sobie wiele osób, podczas którego mogą jeść wiele rzeczy, na które podczas diety nie mogą sobie po prostu pozwolić Różne praliny czekoladowe, fast foody, ciasta, torty, kebaby i podobne rzeczy, które normalnie są dla nas tuczące – raz na jakiś czas nam nie zaszkodzą. Cheat day zazwyczaj organizuje się raz na dwa tygodnie, trzy, lub nawet miesiąc – nie częściej.

Wracając do tematu

Pralinki czekoladowe są idealnym przysmakiem na taki cheat day. Mogą one nam pomóc trwać w ścisłej diecie – często mamy ochotę na różne czekoladki, czy też słodycze, jednak potem mamy poczucie winy, że znowu nie przestrzegaliśmy naszej diety. I po to jest cheat day – możemy wtedy jeść co chcemy. Jednak pamiętajcie, nie przesadzajcie, oraz trzymajcie się ustalonych z góry zasad. Czyli – cheat day organizujemy regularnie, nie częściej, ani nie rzadziej, oraz poza tym dniem trzymamy się ściśle diety – czyli wtedy praliny czekoladowe, oraz inne kaloryczne przysmaki i słodkości odpadają

More from category

Zdrowe jedzenie to podstawa – kilka WAŻNYCH rad
Zdrowe jedzenie to podstawa – kilka WAŻNYCH rad

Śniadanie jak król… Panuje w Polsce takie powiedzenie: jedz śniadanie jak król, obiad jak książę, a [Read More]

Pages

Interesting Sites

    Archives